FUTURA 100

Kendiliğinden motorlu FUTURA 100 modeli fındık, ceviz, kestane, badem, zeytin, makedemya, kahve gibi yerden toplanılabilen tüm sert kabuklu meyveleri tamamıyla mekanik olarak toplayabilen ve vites kutusu sayesinde iki farklı hızda hareket edebilen komple bir makinedir. 1nci vites 0 – 8 km/saat hızları arasında hareket imkanı sağlarken, 2nci vites daha hızlı hareketler için 35 km/Saat’e kadar hızlanabilmesine olanak sağlamaktadır.
Makine 4 tekerden çeker olmakla birlikte, arka tekerlerden dönme sağlanmaktadır. bu şekilde dar ocak aralarına girişte mükemmel kısa dönüş çapları sağlanır. 4 çeker olması sayesinde dik arazilerde de güvenli bir şekilde kullanım olanağı sağlamaktadır.
Toplama; enine konumlandırılmış fırçalar sayesinde iki yana açılan, genişliği ayarlanabilen (2,20 m ile 5,00 m arası açıklık) toplayıcılar sayesinde makine ortasına hizalanarak yerden toplanır. Toplanan ürün bir konveyör banda ilk seçim için aktarılır, ventilasyon sistemine yönlendirilen ürün son olarak eleklere girerek son temizliği yapılır. Temizlenen ürün fan sayesinde özel konteynırlara taşınması için aktarılır.